Letni plener w Magurskim Parku Narodowym – relacja

 

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0005

Letni, czerwcowy plener zorganizowaliśmy tym razem na obrzeżach Magurskiego Parku Narodowego, w pobliżu wypoczynkowej miejscowości Krempna. Wschodnia część Beskidu Niskiego urzekła nas piękną przyrodą i niezliczonymi zabytkami. Zatrzymaliśmy się w Hucie Polańskiej w schronisku Hajstra.

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0007

Podczas naszego pleneru poprowadziliśmy lekcje teoretyczne i praktyczne z:

– fotografii w podczerwieni,

– kompozycji w fotografii pejzażu,

– fotografowanie płynącej wody na długich czasach migawki,

– zadania fotograficzne,

– przegląd portfolio,

– kurs obróbki zdjęć w Adobe Lightroom 5

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0004

Zwiedziliśmy Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej, gdzie mieliśmy świetną okazję posłuchać o mieszkańcach tych ziem i sfotografować unikalne eksponaty. W Mszanie, w gospodarstwie ekologicznym „Figa” degustowaliśmy sery kozie i fotografowaliśmy widoki pięknej, rozległej doliny w obrębie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego.

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0004-2

Wycieczkę zaplanowaliśmy tak, żeby rano w sobotę być w Olchowcu gdzie byliśmy świadkami greckokatolickiej mszy św. Sobota była bardzo intensywna. Wspaniała pogoda nie pozwoliła nam zbyt wiele czasu w ciągu dnia poświęcić na edycję zdjęć – większość czasu spędziliśmy w plenerze.

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0001

Dodatkowo przeszliśmy kilkukilometrowy szlak malowniczą doliną Wisłoka i zwiedziliśmy cerkiew i zabytkowy cmentarz w Świątkowej Małej. Do fotografii w podczerwieni wybraliśmy odpowiednią porę dnia, ze względu na światło mało atrakcyjną w tradycyjnej fotografii krajobrazu. Sceneria z niebem i wodą, oświetlona silnym południowym słońcem w podczerwieni przypomina zimowy pejzaż.

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0006

Dziękujemy Wam bardzo za udział. Atmosfera była domowa i zarazem bardzo twórcza. Gratulujemy pięknych fotografii i niesamowitego zapału!

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0002-2

Sprzęt wykorzystany przez uczestników pleneru: Canon EOS 5 D Mark III, EOS 5 D Mark II, EOS 400D, EOS 50D, EOS 60D, EOS 20D, PowerShot G1X, PowerShot G16, Nikon D700, D800, D5000, D5100, Pentax K100D, iPhone 4S, filtr IR, Obiektywy Canon EF, Nikkor, Sigma, Tamron.

Warsztaty_plener_kurs_fotografii_0005-2