O nas

Od kilkunastu lat każde z nas zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotografią komercyjną. W 2002 roku założyliśmy w Krakowie wspólnie z grupą przyjaciół-fotografów grupę artystyczną „Grupa 7”. Ukończyliśmy Europejską Akademię Fotografii w Warszawie.
 Pomysł prowadzenia autorskich warsztatów zrodził się w 2005 roku aż nabrał w końcu formę regularnych zajęć. Mamy różne temperamenty i zupełnie inaczej fotografujemy; to właśnie z tych różnic wiele korzyści wynika dla naszych uczestników. Podczas zajęć dyskutujemy i przedstawiamy różne podejścia do fotografii. Dzięki temu nie dajemy gotowej, „poradnikowej” recepty na zdjęcia, a pobudzamy do własnych poszukiwań i staramy się, by te poszukiwania podążały śladem tego, co w fotografii najlepsze. W efekcie daje to autorowi satysfakcję z odkrywania samego siebie.

Warsztaty Przygoda z fotografią prowadzimy nieprzerwanie od 2007 roku.

Zygmunt_Novak-620x250

Zygmunt Novák

rocznik ’73, absolwent Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej i Europejskiej Akademii fotografii w Warszawie. Fotograf i podróżnik. Z aparatem przejechał m.in. Australię, Nową Zelandię, Azję Południowo-Wschodnią, Wyspy Zielonego Przylądka. Zajmuje się fotografią zawodowo. Specjalizuje się w fotografii reklamowej – fotografia żywności, wnętrz, portret. Od 2007 r. regularnie prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne Przygoda z fotografią. Prowadził warsztaty „Fotografia w podróży” m.in.: dla Koniecswiata.net, TKN Wagabunda, KP Atlantyda warsztaty fotografii krajobrazu i fotografii żywności dla ŚwiatObrazu.pl. Publikuje artykuły o tematyce fotograficznej. Laureat konkursów fotograficznych. Członek jury konkursu fotograficznego „Radość podróży”. Współzałożyciel fotograficznej „Grupy 7”. Laureat wielu nagród i autor wystaw, jego prace znajdują się m.in. w prywatnych kolekcjach w USA, Australii i w Polsce.

www.novak-studio.com | www.zygmuntnovak.com | www.art-photography.pl.

..

Małgorzata Pióro

fotograf, socjolog, pedagog, arteterapeuta. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii. Jest współtwórczynią autorskich warsztatów fotograficznych „Przygoda z Fotografią” w Krakowie i portalu fotograficznego Fotomargines. Wykłada autorski FOTOcoaching na studiach podyplomowych z Arteterapii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i na terapii zajęciowej na AWF w Krakowie. Prowadzi także warsztaty, plenery i obozy fotograficzne dla młodzieży i dorosłych w ramach projektów UE, a także indywidualne autorskie zajęcia z FOTOcoachingu. Swoją pasją dzieli się inspirując podczas autorskich warsztatów plenerowych „Sztuka Patrzenia” w Londynie, Dublinie i we Lwowie. Zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „ Egzotyka-Portfolio”.

www.malgorzatapioro.plwww.przygodazfotografia.plwww.fotomargines.pl