Warsztaty

Warsztaty fotograficzne Kraków

Przygoda z fotografią

Przygoda z fotografią to cykl spotkań podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzimy według naszego autorskiego programu. Uczymy tak podstawowych zagadnień, jak kompozycja obrazu fotograficznego czy właściwe operowanie parametrami ekspozycji, ale i również zagadnień związanych z twórczą rolą fotografii. Pomagamy opanować techniczne umiejętności zapewniające biegłość fotografowania, z drugiej strony przez ćwiczenia, prezentacje zdjęć, analizę obrazu fotograficznego, wspólne plenery i dyskusje pobudzamy do rozwoju osobistego przez fotografowanie. Prowadzimy i wykonujemy z uczestnikami wspólne projekty. Uruchamiamy pokłady kreatywności, które często zaskakują efektami w postaci niezwykłych, poruszających zdjęć naszych przyjaciół. Atmosfera podczas zajęć jest partnerska i sympatyczna. Wspólne wyjścia plenerowe owocują nie tylko zupełnie nowymi dla wielu osób zdjęciami, ale także rozmowami i ćwiczeniem wrażliwości na światło, moment i to coś, co powoduje że w każdym dobrym kadrze zostawiamy cząstkę siebie.

Jako uzupełnienie podstawowych zajęć prowadzimy zajęcia dodatkowe w grupach min. 5-osobowowych. Terminy i częstość spotkań jest ustalana. Uczymy fotografii studyjnej, pracując nad martwą naturą, portretem, fotografią produktów, eksperymentem. Zgłębimy różne aspekty fotografii reportażowej – fotografię uliczną, dokument, reportaż
. Fotografowanie pejzażu też nie jest nam obce; nauczymy Was, jak opanować wykorzystanie światła, koloru, pejzażu w czerni i bieli. Zadbamy ponadto o Waszą wiedzę z zakresu fotografowania w podróży, poruszając tematy przygotowania przed podróżą, doboru sprzętu tematu czy stworzenia właściwego portretu podróżnego.

Dla kogo:

Jeśli lubisz robić zdjęcia, bez względu na to jakiego aparatu używasz.

Jeśli nie fotografowałeś do tej pory, a chcesz zacząć.

Jeśli fotografujesz, ale chcesz popracować w grupie.

Jeśli czujesz, że chcesz rozwijać swoją umiejętność patrzenia na świat.

Jeśli fotografowanie jest dla ciebie pretekstem do poszukiwania samego siebie.

Jeśli czujesz, że jest to coś, co wyzwala twoją wyobraźnię.

Przyjdź i zacznij Przygodę z fotografią.

Kiedy:

Zajęcia każdej edycji odbywają się w dwóch semestrach. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu po 2 godziny lub co tydzień – w zależności od grupy. W tym czasie, poza stałymi zajęciami, zorganizowane są 
2 wyjścia plenerowe i weekendowe plenery wyjazdowe.

 Zajęcia odbywają się w Krakowie, 
w poniedziałki, godziny 
19:00 – 21:00
. Terminy plenerów ustalane są na bieżąco.

Co będę potrafił po skończeniu warsztatów?

Jeśli uczestniczysz w zajęciach grupy ABC, nauczysz się prawidłowo korzystać ze swojego aparatu, nie tylko w trybie automatycznym. Będziesz miał wpływ na wygląd swoich zdjęć. Nauczysz się korzystać twórczo z różnych wartości przysłony, czasu otwarcia migawki i sprawdzisz jaka ogniskowa obiektywu jest najbardziej odpowiednia do określonego tematu. Po skończeniu warsztatów Twój aparat przestanie dla Ciebie być tajemnicą. Stanie się posłusznym sługą realizującym Twoje pomysły na zdjęcia.

W grupie Ogólnej rozwiniesz swoją pasję fotografowania. Jeśli w pewnym momencie doszedłeś „do ściany” i czujesz że Twoje zdjęcia nie są wystarczająco dobre, a Ty nie rozwijasz się, spotkania na warsztatach rozwiną Twoją wyobraźnię. Obsługa aparatu – jeśli nastręczała Ci trochę problemów – stanie się łatwa jak jazda samochodem. Nauczysz się nowych technik i rozwiniesz swój warsztat. Poznasz innych pasjonatów-fotografów, zdjęcia ikony klasyków fotografii staną Ci się bliskie, nauczysz się czytać zdjęcia i odkrywać w nich nowe znaczenia. Będziesz potrafił doskonale zakomponować zdjęcie, zbudować wciągającą historię z fotografii i zawrzeć w nich emocje. Twoje zdjęcia staną się prawdziwie Twoje, szczere i zachwycające.

Ile kosztują warsztaty?

Cena jednego semestru: 790 zł.

Zapisz się >